Krakov

krakov

Královské město Krakov, solný důl ve Veličce a prohlídka Osvětimi


Třídenní studijně poznávací zájezd.

 

Malebné královské město Krakov, na řece Visle u našich nedalekých slovanských sousedů, je velmi blízce spojeno s osobou papeže Jan Pavla II. Součástí zájezdu je poutavá návštěva středověkého solného dolu – jednoho z nejstarších solných dolů na světě založeného již ve 13. století a exkurze do Osvětimi (Auswitz-Birkenau), jednoho z největších nacistických koncentračního táborů.

Návrh programu:

1 den

V 7 hodin odjezd z Prahy či místa, které si sami zvolíte. V cca 15h příjezd do Veličky a exkurze do solného dolu (UNESCO). V cca 18 hodin příjezd do Krakova. Ubytování v hostelu v centru. Večerní procházka historickým centrem, patřícím mezi památky UNESCA.

2 den

Snídaně. Prohlídka královského zámku Wawel. Prohlídka gotické katedrály a královských komnat s místním průvodcem. Odpoledne prohlídka historického centra např.: Krakovský rynek/Rynek Główny, gotický kostel Panny Marie s unikátním oltářem, renezanční tržnice Sukiennice,  Muzeum Jagelonské univerzity či třeba Muzeum města Krakova. Následuje prohlídka židovské čtvrti Kaziměř/Kazimierz. Podle časových možností návštěva muzejní expozice v bývalé továrně Oskara  Schindlera či  Nová huť/Nowa Huta, dělnické čtvrti ve stylu socialistického realismu 50. let.

3 den

Snídaně. Odjezd do Osvětimi (Auschwitz-Birkenau). Největší nacistický vyhlazovací tábor za 2. světové války leží asi 60 km západně od Krakova. Exkurze s místním průvodcem trvající cca 3 až 3,5 hodiny. Po skončení exkurze odjezd do České republiky.

Poznámka k programu:

Výše uvedený program zájezdu je pouze návrhem, program je vždy možno upravit podle Vašich individuálních přání a možností. Zájezd je možné také obohatit výletem do krásné horské tatranské oblasti u města Zakopané, ležící zhruba 100 km na jih od Krakova.

Doprava:

Pohodlné moderní autobusy s WC a TV. Občerstvení za Kč, nealko, káva, čaj. Kapacita autobusu je 49, 51 nebo 59 sedadel. Řidiči pravidelně operují školní zájezdy po celé Evropě.

Ubytování:

Hostelového typu v centru Krakova. Pokoje dvou a vícelůžkové, příslušenství společné. Za příplatek pokoje s příslušenstvím. Obvykle s kuchyňkou. Vybavení bude podrobně specifikováno po potvrzení konkrétního hostelu.

Stravování:

Snídaně v ceně. (Večeře za příplatek.)

Cena zahrnuje:

 • autobusovou dopravu
 • ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným příslušenstvím, pedagogové ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích
 • cestovní pojištění (léčebné výlohy do 3 milionů)
 • zodpovědnost za škodu do 3,5 miliónů na zdraví a majetku
 • pojištění storna z důvodu nemoci
 • služby profesionálního průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:

 • balíček vstupů ve Wawelu do královských komnat a katedrály a exkurzi do Osvětimi,
 • vstupné do obrazárny s obrazem Leonarda da Vinci „Dáma s hranostajem“ na zámku Wavel. Vstupné do kostela Sv. Marie
 • vstupné do Muzea Jagelonské university
 • vstupné do expozice továrny O. Schindlera
 • vstupné do Muzea města Krakova
 • vstupné do Muzea Rynek undergroud

 

Cena zájezdu od:

2 950,- Kč / na osobu

Cena při minimální obsazenosti: 35 platících osob.
Na každých 13 studentů 1 pedagog zdarma


Nezávazně objednat

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Termín

Vaše zpráva