Vídeň

viden

Vídeň – rakouská metropole


Dvoudenní studijně-poznávací zájezd

Vídeň je hlavním městem Rakouska a bývalým centrem habsburské monarchie. Její návštěva je poutavá a cenná nejen proto, že rakouská metropole, ležící na řece Dunaji, je díky řadě galerií považována za jedno z nejvýznamnějších center evropského uměleckého života.

Návrh programu:

1 den

Odjezd od školy či místa dle Vašeho určení v brzkých ranních hodinách. Příjezd do Vídně mezi 10. až 11. hod.; doba příjezdu do Vídně je odvislá od Vaší volby času odjezdu z Prahy. Po příjezdu do centra Vídně následuje komentovaná prohlídka historické části města zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka hlavních kulturních institucí a monumentů s profesionálním průvodcem. Prohlídka povede trasou, kterou si po domluvě s průvodcem sami zvolíte. Možná je například trasa – Vídeňská Radnice, Burgtheater, Parlament, zimní rezidence rakouských císařů Hofburg a dále…) V podvečerních hodinách osobní volno s možností návštěvy kaváren, butiků či nákupních center nebo památek.

2 den

Snídaně. Pokračování v komentované prohlídce města s průvodcem po dalších zajímavostech, monumentech a památkách, jako jsou například zámek Schönbrunn s jedinečnými zahradami a zoo, vídeňský Belveder – letní sídlo Evžena Savojského atd. Odpoledne: Osobní volno, možnost návštěvy uměleckých galerií či jiných kulturních institucí. V podvečerních hodinách odjezd do Prahy.

Poznámka k programu:

Výše uvedená trasa komentované exkurse s průvodcem je jen nástinem, konkrétní trasa bude odpovídat přání pedagoga.

Doprava:

Pohodlné moderní autobusy s WC a TV. Občerstvení za Kč, nealko, káva, čaj. Kapacita autobusu je 49, 51 nebo 59 sedadel. Řidiči pravidelně operují školní zájezdy po celé Evropě.

Ubytování:

Hostelového typu nedaleko centra Vídně. Vícelůžkové pokoje, příslušenství společné. Za příplatek pokoje s příslušenstvím. Obvykle s kuchyňkou. Pro pedagogy dvojlůžkové pokoje.

Stravování:

snídaně, večeře za příplatek.

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným příslušenstvím, pedagogové ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích
  • cestovní pojištění (léčebné výlohy do 3 milionů)
  • zodpovědnost za škodu do 3,5 miliónů na zdraví a majetku
  • pojištění storna z důvodu nemoci
  • služby profesionálního průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:

  • vstupné do galerií a muzeí
Cena zájezdu: 

2090,- Kč / na osobu

Minimální obsazenost: 40 platících osob.
Na každých 13 studentů 1 pedagog zdarma


Nezávazně objednat

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Termín

Vaše zpráva