Paříž

paris

Magická Paříž ve čtyřech dnech


Čtyřdenní studijně-poznávací zájezd

Poznejte s námi Paříž, hlavní město Francie a jedno z hlavních evropských center umění, kultury a politického dění. Zájezd zahrnuje prohlídku zámeckého komplexu Versailles, sídla Ludvíka XIV. a místa, na kterém až do Velké francouzské revoluce sídlil francouzský dvůr.

Návrh programu:

1 den

Odjezd z Prahy Florenc v odpoledních hodinách, noční přejezd Německa.

2 den

Ranní příjezd do Paříže. Dopoledne prohlídka: Vítězný oblouk/Arc de Triomphe, Palác Chaillot/Palais de Chaillot v zahradách Trokadéro/Trocadéro, přes most k nedaleké Eiffelově věži/ La Eiffel Tour s jedinečným pohledem na město. Přes půvabný park Martovo pole/Champ de Mars s významnou kulturní historií – Avenidou de la Motte Picquet – do parku k monumentálnímu komplexu Invalidovny/l’Hôtel des Invalides z doby Ludvíka XIV. Okolo Malého a Velkého paláce/Grand a Petit Palais na Place de la Con-corde a Champ ElysséeOdpoledne: Návštěva rozsáhlé expozice galerie Louvre/Musée du Louvre cca 2h. Kratší návštěva centra moderního umění – Centre Pompidou. V osobním volnu následná možnost návštěvy kaváren a butiků v přilehlém okolí.

3 den

Snídaně, návštěva čtvrti La Défence představující moderní architekturu. Přesun metrem do historického centra. Notre-Dame Cathedral, přes Île de la Cité, latinskou čtvrť k Pantheonu a Sorbonně. Odpoledne: Návštěva basiliky Sacré-Cœur na vrcholu proslulé hory Montmartre, procházka po proslulé umělecké čtvrti se spletitými, malebnými uličkami. Le cimetière du Père-Lachaise, Moulin Rouge.

4 den

Snídaně, odjezd do Versailles. Prohlídka zahrad gigantického zámku, který byl až do Velké francouzské revoluce sídlem královské dvora. Odjezd domů. Plánovaný příjezd v ranních hodinách

Poznámka:

Výše uvedená trasa komentované exkurse s průvodcem je jen nástinem, konkrétní trasa bude odpovídat přání pedagoga. Program lze upravit podle Vašich individuálních přání. Jelikož Paříž skýtá neobvyklé množství monumentů i kulturních zajímavostí současnosti, je výše navržená exkurse jen jednou z možností.

Doprava:

Pohodlné moderní autobusy s WC a TV. Občerstvení za Kč, nealko, káva, čaj. Kapacita autobusu je 49, 51 nebo 59 sedadel. Řidiči pravidelně operují školní zájezdy po celé Evropě.

Ubytování:

Hostelového typu nedaleko centra. Vícelůžkové pokoje, příslušenství společné. Za příplatek pokoje s příslušenstvím. Obvykle s kuchyňkou. Pro pedagogy dvojlůžkové pokoje.

Stravování:

snídaně, večeře za příplatek.

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným příslušenstvím, pedagogové ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích
  • cestovní pojištění (léčebné výlohy do 3 milionů)
  • zodpovědnost za škodu do 3,5 miliónů na zdraví a majetku
  • pojištění storna z důvodu nemoci
  • služby profesionálního průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:

  • vstupné do galerií a muzeí
Cena zájezdu:

3 500,- Kč / na osobu

Minimální obsazenost: 40 platících osob.
Na každých 13 studentů 1 pedagog zdarma


Nezávazně objednat

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Termín

Vaše zpráva