Štrasburk

strasburk

Štrasburk – sídlo Evropského parlamentu


Čtyřdenní studijně-poznávací zájezd.

Navštivte francouzský Štrasburk, sídlo Evropského parlamentu a nedaleké historické vinařské město Colmar, které je pro svou neobvyklou malebnost považováno za nejhezčí město alsaského regionu.

Návrh programu:

1 den

Ranní odjezd z Prahy či jiného místa v ČR. Přejezd Německa, příjezd do Štrasburku v pozdních odpoledních hodinách. Podvečerní procházka historickou částí města.

2 den

Dopolední prohlídka Evropského parlamentu (1 – 2 hodiny). V případě objednávky v předstihu 2 – 3 měsíce, je možnost zhlédnutí tzv. „planetárního zasedání“, zasedání poslanců Evropského parlamentu. Odpoledne: Podrobná prohlídka historického centra města zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO: Románsko-gotická katedrála Notre Dame, roubené měšťanské domky ve čtvrti Le Petit France, spletité uličky v okolí vodního kanálu s možností lodní projížďky po kanálu. Návštěva muzea čokolády v centru města.

3 den

Snídaně, odjezd do malebného typického vinařského alsaského města Colmar (76 km od Štrasburku.) Prohlídka jeho historického centra, jenž je považováno za jedno z nejhezčích měst Alsaska. Podvečer odjezd, večerní přejezd Německa a příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Poznámka k programu:

Výše uvedený program zájezdu je pouze návrhem, program je vždy možno upravit podle Vašich individuálních přání a možností. Například je možnost oba dva dny strávit pouze ve Štrasburku a navštívit sídlo Evropského soudu pro lidská práva a Evropské rady či muzea Čokolády.

Doprava:

Pohodlné moderní autobusy s WC a TV. Občerstvení za Kč, nealko, káva, čaj. Kapacita autobusu je 49, 51 nebo 59 sedadel. Řidiči pravidelně operují školní zájezdy po celé Evropě.

Ubytování:

Hostelového typu nedaleko centra Vídně. Vícelůžkové pokoje, příslušenství společné. Za příplatek pokoje s příslušenstvím. Obvykle s kuchyňkou. Pro pedagogy dvojlůžkové pokoje.

Stravování:

snídaně, večeře za příplatek.

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • ubytování v hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným příslušenstvím, pedagogové ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích
  • cestovní pojištění (léčebné výlohy do 3 milionů)
  • zodpovědnost za škodu do 3,5 miliónů na zdraví a majetku
  • pojištění storna z důvodu nemoci
  • služby profesionálního průvodce po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje:

  • vstupné do galerií a muzeí
Cena zájezdu:

2 850,- Kč / na osobu

Minimální obsazenost: 40 platících osob.
Na každých 13 studentů 1 pedagog zdarma


Nezávazně objednat

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Termín

Vaše zpráva